BOSCH EXPERT EXBA18V-150 + EXAL18V-160
Set livrare
Set de livrare:
2 x EXBA18V-150 acumulatori EXPERT Li-Ion, 18V, 15Ah
EXAL18V-160 Incarcator EXPERT Li-Ion de 16Ah, 18V
Detalii tehnice
Timp de funcţionare optim: Timp de funcţionare continuă excepţional în aplicaţii solicitante
Celule de acumulator High Power: Cele mai noi celule de 5,0 Ah pentru putere maximă de până la 2400 W (date interne de test efectuat în laborator; putere maximă instantanee, acumulator nou, încărcat complet)
Încărcare ultra-rapidă: Încărcarea completă a acumulatorului EXBA18V-150 în 60 de minute datorită curentului de încărcare ridicat de 16A
Un singur acumulator pentru toate aparatele: Compatibil cu sistemul Bosch Professional 18V şi cu AMPShare, alianţa pentru acumulatori multi brand
Acumulatorul Expert EXBA18V-150 de putere mare asigură un timp de funcţionare cu până la 280% mai îndelungat, garantând utilizare excepţională fără întreruperi chiar şi în cazul aplicaţiilor solicitante (vs. Professional GBA 18V 4.0Ah, testare internă efectuată în laborator; suflare la putere minimă cu Professional GBL 18V-750, flux de aer neutru, fără întreruperi). Foloseşte cele mai noi celule de putere mare de 5,0 Ah, oferind putere maximă de până la 2400 W (date interne de test efectuat în laborator; putere maximă instantanee, acumulator nou, încărcat complet). Datorită carcasei robuste ranforsate şi gestionării termice excelente asigurate de tehnologia COOLPACK 2.0, EXBA18V-150 are o durată de exploatare lungă şi, prin urmare, este ideal pentru profesioniştii care se bazează pe durabilitate şi performanţă. EXAL18V-160 încarcă complet un acumulator EXBA18V-150 în doar 60 de minute cu un curent de încărcare de 16 A, cu tehnologie inteligentă Active Air Cooling 2.0 și FlexTemp Charging pentru o răcire eficientă și un interval mai larg de temperatură de la -10 °C la +55 °C. Acest încărcător include trei moduri: Standard, Power Boost pentru cea mai rapidă încărcare și Long Life pentru o încărcare mai ușoară pentru a prelungi durata de viață a acumulatorului.
EXBA18V-150 este prevăzut cu un indicator cu 5 LED-uri care afişează starea de încărcare, precum şi capacitatea rămasă şi riscurile de defectare detectate. Încărcătorul ultra-rapid pentru utilizări în aplicaţii grele cu 5 LED-uri indică cu precizie starea de încărcare a acumulatorului tău. Acest încărcător include trei moduri: Standard, Power Boost pentru cea mai rapidă încărcare și Long Life pentru o încărcare mai ușoară pentru a prelungi durata de viață a acumulatorului. Ambii sunt compatibili cu sistemul Bosch Professional de 18 V şi cu AMPShare, alianţa pentru acumulatori multi brand.
BOSCH EXBA18V-150
Temporar indisponibil
BOSCH EXBA18V-150
Cod:1600A036ZM
Acumulator Li-Ion, 18V, 15Ah