BOSCH GTC 12V-450-13
Set livrare
Adaptor acumulatori alcalini AA1 (1 608 M00 C1B)
4 baterii 1,5 V LR6 (AA)
Cablu USB-C™ (1 600 A01 L6H)
1x Geantă
Cutie carton
Detalii tehnice
Transmiterea datelor
USB-C™
Format fișier de imagine
.jpg
Imagini stocate în memorie (număr imagini)
Rezoluție
0,1 °C
Precizie de măsurare IR
± 2 °C (punct central)
Domeniu de măsurare
–20 °C ... +450 °C
Sensibilitate termică (NETD)
<=50 mK
Mărime senzor IR
256x192 px
Număr puncte de măsurare
49.152
Alimentare curent electric și durată de funcționare
4 x 1,5 V LR6 (AA) 4 ore, 1 x GBA 12V 8 ore
Câmp vizual (FOV)
56x42°
Temperatura de funcţionare
-10 – 50 °C
Mărime display
2,8"
Protecţie împotriva prafului şi a stropilor de apă
IP54** (**cu excepţia setului de acumulatori litiu-ion)
Greutate
0,4 kg
Temperatura de depozitare
-20 – 50 °C
Rata de reîmprospătare a imaginii termice
9 Hz
Aplicaţie de măsurare
Imagine termică
Tensiune acumulator
12 V
Diodă laser
Clasa laser 2, 645-660 nm
Protecţie împotriva şocurilor
2 m
Distanţă de vizare, minimă
0,5 m
Tip memorie
Memorie internă
Vizualizează diferențele de temperatură cu imagini de înaltă calitate printr-un singur clic
Pornire rapidă, laser integrat, lampă de lucru şi cameră video pentru a asigura o utilizare uşoară
Camera de termoviziune GTC 12V-450-13 Professional este instrumentul esențial cu care poti începe vizualizarea rapidă și ușoară a diferențelor de temperatură. Cu o rezoluție de 256 x 192 px și un ecran de 2.8" care pune accentul pe imaginea termică, poți analiza rapid variațiile de temperatură în diverse scenarii. Designul compact permite transportarea facilă în orice geantă de scule, ceea ce o face ideală pentru profesioniști. Cu un grad de protecție IP54, rezistență la cădere de până la 2 metri și o clapetă de protecție pentru senzorul IR, camera este construită să reziste condițiilor dure de pe șantier.
GTC 12V-450-13 Professional oferă flexibilitatea unui sistem de alimentare dublu, permițând comutarea între acumulatorii litiu-ion de 12 V și bateriile alcaline AA pentru a minimiza timpul de nefuncţionare. Interfața USB permite capturarea și transferul facil a până la 500 de imagini, asigurând o eficiență sporită la locul de muncă. Compatibilă cu accesorii precum adaptorul AA1 pentru baterii, această cameră de termoviziune te menține pregătit pentru orice tip de lucrare.